Skip links

Sosyal Medya Yönetimi

Çağımızın en büyük reklam platformu Sosyal medya

Türkiye’de  nüfusunun %74’ü internet kullanıyor. Sosyal medya kullanımı ise %60. Yani her On kişiden altısı sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Bu durum firmaların tüketici ile doğrudan iletişime geçmesine olanak sağlıyor. Sosyal medya yönetimi bu noktada firmalar için olmazsa olmaz bir hale dönüşüyor.

Etkili bir sosyal medya yönetimi için firma hedef kitlesinin durumu oldukça önemlidir. Hedef kitle saptaması yapılması ve hedef kitlenin istekleri, tüketim alışkanlıkları ve markadan ne beklediğinin saptanması gereklidir. Bir sonra ki aşamada postların hangi günlerde hangi saatlerde paylaşılması gerektiğini kararlaştırılmalıdır.

Medyarella Ankara Reklam Ajansı

Verimli bir sosyal medya yönetimi için en önemli kriterlerden biri de sosyal medya tasarımlarıdır. Tüketicide merak uyandıran, diğer rakipleriyle arasındaki farkı anlatan tasarımlar; net bir şekilde hedef kitlenin markaya olan sempatisini arttırmalıdır. 

Sosyal medya yönetiminin en önemli kısmı ise pazarlama tekniklerini belirlemek ve pazarlama bütçesini bu doğrultuda oluşturmaktır. Doğru bütçe ve doğru hedefleme ile müşterileriniz sizinle etkileşime geçmesi çok kolay olacaktır.

HEMEN TEKLİF AL

Medyarella iletişim: 0312 385 0079

Return to top of page